Údržba bazéna - zásady pre dokonalú starostlivosť vody v bazéne 6/2015

 
 
 
 
aaa_zakorenovace_NIVO.jpg aaaaaa_nivo_planter_respana.jpg Krmitka_nivo.jpg NIVO22.jpg
 
 
UPOZORNENIE

Vážení zákazníci,

 

upravujeme otváraciu dobu nasledovne: pondelok-piatok 08:00-16:30, sobota 08:00-12:00, nedeľa zatvorené, vstup možný len s rúškou a najviac 12 zákazníkov.

Zároveň sa ospravedlňujeme za možné neskoršie dodanie tovaru maximálne o 24 hodín (neplatí pre víkendy), nakoľko sa nám enormne zvýšil počet objednávok kvôli zavedeným opatreniam vlády. Ďakujeme za pochopenie. 

 

Pre objednávky odosielané kuriérskymi spoločnosťami platí nasledovné:

 

TOPTRANS - zásielky musia byť vyplatené vopred, nakoľko kuriérska spoločnosť od dnešného dňa do odvolania nevyberá dobierky v hotovosti ani platobnými terminálmi. Môžete využiť platbu BESTERONOM alebo platbu na náš účet uvedený medzi KONTAKTMI.

GEIS - zásielky sú zatiaľ zasielané bez obmedzenia, ale prosíme Vás, ak môžete platbu realizujte prostredníctvom platobnej brány BESTERON alebo platbu na náš účet uvedený medzi KONTAKTMI. Dodacia lehota môže byť momentálne 24-72 hodín od objednania. Neplatí pri víkendoch.

 

V prípade nejasností nás kontaktuje na tel. čísle 034/ 772 39 97. 

 
 

Údržba bazéna - zásady pre dokonalú starostlivosť vody v bazéne 6/2015

V dnešnej dobe bazén zvyšuje komfort Vášho bývania a kvalitu života celej rodine. Aktívny odpočinok pri bazéne má priaznivý vplyv na Vašu psychickú i fyzickú kondíciu. Zároveň Vás príjemné schladí v horúcich letných dňoch. Avšak voda v bazéne počas sezóny je vystavená rôznym vplyvom - mechanickým nečistotám, baktériám a iné. Pre správnu údržbu vody v bazéne sme pre Vás pripravili prehľadný návod za pomoci značky ProBazen. 

  1. Voda v bazéne - ak pre napúšťanie vody v bazéne používate mestskú vodu, stačí Vám bazénovým testerom zmerať pH vody (optimum 6,8 - 7,6 pH) a udržiavať správnu koncentráciu chlóru (optimum 0,3 - 0,5 mg/l). Ak používate studničnú vodu doporučujeme použitie prípravku Stabilizátor tvrdosti, ktorý odbúra čiastočne zákal a zároveň viaže na seba ióny minerálov, ktoré zostávajú v rozpustnej podobne a nevylučujú sa - neusádzajú sa ako mechanické nečistoty.
  2. Zachlórovanie - dezinfikovanie vody je priorita pre čistú vodu v bazéne. Pri napúšťaní vody do bazéna je vhodné použiť Chlór štart, ktorý obsahuje rýchlorozpustný chlór a zaistí dostatočnú koncentráciu chlóru ešte pred tým, ako začnú pôsobiť iné prípravky na dlhodobú dezinfekciu. Následne môžete použiť Chlórové tablety, ktoré sú v posledných rokoch nahrádzané viaczložkovými tabletami ako Kombi tablety, ktoré okrem dezinfekcie zabezpečujú aj ochranu pred tvorbou rias a zákalov vody. Novinkou v minulom roku boli Multi tablety 5v1, ktoré navyše oproti Kombi tabletám zabezpečujú stabilizáciu pH a prejasnenie vody. Všetky tieto prípravky sa vyskytujú v pevnej, tabletovej forme. Doporučujeme použiť plavák na tablety, pretože, ak by ste tabletu voľne pohodili do bazénu, jej usadením na dne by mohlo dôjsť k vyblednutiu plachty pod tabletou.
  3. Priebežná starostlivosť - je potrebné aj udržiavať správnu hodnotu pH a koncentráciu chlóru, ktoré ak sú vychýlené z optimálnych hodnôť zapríčiňujú tvorbu rias, zákalov alebo slizkého povrchu bazénov. Pre zníženie pH v bazéne používame prípravok pH mínus pridaním prípravku - 80 g/10 m3 znížime hodnotu o 0,1. Pre zvýšenie pH použijeme pH plus pridanám prípravku - 100g/10m3 zvýšime hodnotu o 0,1. Ak sú hodnoty chlóru vysoké nedoporučujeme kúpanie, nakoľko voda môže poškodiť kožu, poškodiť plavky a podobne. Stačí iba niekoľko hodín počkať a chlór sa sám odporí. Pri zníženej koncentrácii chlóru doporučujeme použiť prípravok Chlór šok, ktorý rýchlo vyčistí a upraví optimálne hodnoty chlóru v bazéne. Tento prípad nastáva hlavne v čase vysokých teplôt, vysokého počtu kúpajúcich alebo pri búrkovom počasí. 
  4. Tvorba rias - riasy sú nežiaduce vo vode, pretože spôsobujú hnedé, zelené alebo žltkasté mazľavé dno a steny. Základná ochrana proti riasam je algicídny prípravok Kombi talbety alebo Multi tablety 5v1. Pri akútnom výskyte rias je našase použiť prípravok Odstraňovač rias, dávkovanie 150-200 ml/10m3 vody v bazéne.
  5. Zákal vody - zákaly sa môže tvoriť z rôznych dôvodov:
  • vysoké pH vody v bazéne - použijeme pH mínus
  • množstvo malých mechanických nečistôt v bazéne - Vločkovač, ktorý zhlukuje drobné nečistoty do vločiek, ktoré ľahšie filtrácia vtiahne, prípadne sa usadia na dne, kde ich vysávačom vysajeme
  • na prevenciu zákalov môžeme použiť pevný vločkovač - Vločkovač kartuše, ktorý sa vkladá priamo do skimmera alebo plaváka.

      6. Čistenie bazénu -pre odstránenie usadenín na stene a dne bazénu obsahujúcich mastnoty a iné organické nečistoty použijeme prípravok Gélový čistič. Na čistenie použijeme kvalitnú originálnu kefu na bazény. V prípade použitia inej kefy môže dôjsť k poškodeniu povrchu bazéna. Pre odstránenie vodného kameňa, môžeme použiť rôzne prípravky proti vodnému kameňu, ktoré zakúpite vo všetkých drogériach - doporučujeme však nariediť 2ku1 aby sa taktiež nepoškodil povrch bazéna. 

                                       Prajeme Vám príjemný oddych pri Vašom bazéne.